SKI TÁLE – Vaše rodinné stredisko

Nadmorská výška: 660 – 870 m n. m.

Majestátne končiare Nízkych Tatier korunujú centrum cestovného ruchu Horehronia. Jedno z najznámejších stredísk v regióne, Ski, Golf & Hotel Resort Tále, sa nachádza pod južnými svahmi Chopku. 

V stredisku Ski Tále ponúkame výber zimných aktivít najrôznejšieho druhu. O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb za 1 hodinu. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate pre náročných i menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas tradičného večerného lyžovania v piatky a soboty sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km.

Pre vyznávačov bežeckého lyžovania je pripravená v pôsobivom prostredí zasneženého golfového ihriska trať s okruhom 3,9 km.


Prevádzku na svahoch zabezpečuje 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb za 1 hodinu. K dispozícii je 5 precízne udržiavaných tratí s dĺžkou od 200m do 900 m pre náročných i menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov.

Bežkársky okruh v dĺžke 4 km sa nachádza na golfovom ihrisku Gray Bear. 1 km bežkársky okruh je na akadémii Little Bear. Oba sú pre milovníkov bežeckého lyžovania pripravené na korčuľovanie aj s klasickou stopou.

Večerné bežkovanie je na 1 km umelo osvetlenom okruhu Little Bear. Býva v dňoch, kedy je Ski Tále v prevádzke počas večerného lyžovania v čase 18:00 – 21:00 hod.

Žiadame návštevníkov aby nevybočovali zo značnej bežeckej trate. Dôsledkom bežkovania mimo značených trás môže byť poškodenie golfového ihriska.

Mapa bežeckej trate

Aktuálne akcie a balíky

Partneri