Ski Tále – Vaše rodinné stredisko

Nadmorská výška: 660 – 870 m n. m.

Majestátne končiare Nízkych Tatier korunujú centrum cestovného ruchu Horehronia – lyžiarske stredisko Ski Tále. Jedno z najznámejších stredísk v regióne, Ski, Golf & Hotel Resort Tále, sa nachádza pod južnými svahmi Chopku. 

Charakteristika Ski Tále

O plynulú prevádzku na svahoch sa stará 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb za 1 hodinu. Lyžiarom sú k dispozícii precízne udržiavané trate pre náročných aj menej náročných lyžiarov, ale aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov. Celková dĺžka tratí 2,77 km je umelo zasnežovaná. Počas tradičného večerného lyžovania v piatky a soboty sú k dispozícii 3 lyžiarske vleky a dĺžka tratí 1,5 km.


Prevádzku na svahoch zabezpečuje 6 vlekov s kapacitou 4 110 osôb za 1 hodinu. K dispozícii je 5 precízne udržiavaných tratí s dĺžkou od 200 do 900 metrov. Sú to trate pre náročných aj menej náročných lyžiarov, ale nachádza sa tu aj svah vyhradený pre začínajúcich lyžiarov.

Dĺžka bežeckých tratí

V Ski Tále prevádzkujeme v prípade dostatočného množstva prírodného snehu aj bežkárske trate. Na golfovom ihrisku Gray Bear sa upravuje bežecký okruh v dĺžke 4 km a na golfovej akadémi Little Bear 1 km okruh.

Večerné bežkovanie

Večerné bežkovanie je na 1 km umelo osvetlenom okruhu Little Bear. Býva v dňoch, kedy je v Ski Tále večerné lyžovanie (piatok, sobota), v čase 18:00 – 21:00 hod.

Upozornenie

Žiadame bežkárov aby nevybočovali zo značnej bežeckej trate. Dôsledkom bežkovania mimo značených trás môže byť poškodenie golfového ihriska. Zároveň prosíme peších, nevstupujte na bežkárske trate. Ďakujeme.

Mapa bežeckej trate

Aktuálne akcie a balíky

Partneri